Blog

Spoločne vytvorme železnicu novej generácie

Cargo Wagon je hrdým partnerom medzinárodnej konferencie železničnej dopravy IRFC 2022, ktorá sa uskutoční 5. – 7. októbra v Prahe. Nákladné vozne spoločnosti Cargo Wagon sa zúčastňujú prepráv v celom regióne strednej a východnej Európy. Naším dlhodobým cieľom je už dnes prinášať zákazníkom také riešenia, aby prepravy po železnici boli rýchlejšie, bezpečnejšie a spoľahlivejšie.

 Len pár dní potom, ako sa predstavitelia európskeho železničného sektoru vrátia z výstavy v Berlíne, uskutoční sa 5. – 7. októbra v Prahe medzinárodná železničná konferencia IRFC 2022 s titulom Spoločne vytvorme železnicu novej generácie. Nakoľko Česká republika aktuálne predsedá Rade EU, bol siedmy ročník konferencie zaradený do oficiálneho kalendára sprievodných akcií českého predsedníctva a záštitu nad konferenciou prevzal Minister pre európske záležitosti Českej republiky doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D.

Konferencia IRFC 2022 tradične prepája európskych výrobcov, nákladných dopravcov, intermodálnych operátorov a špeditérov, ktorí tu predstavia svoje služby a príklady najlepšej praxe v železničnej nákladnej preprave a logistike. V kontexte Zelenej dohody EU sa budú tohtoroční rečníci zamýšľať, ako urobiť európsku železnicu rýchlejšou, bezpečnejšou a konkurencieschopnejšou.

Nákladné vozne spoločnosti Cargo Wagon sa každý deň podieľajú na prepravách v celom regióne strednej a východnej Európy. Medzi zákazníkov našej spoločnosti rátame najväčších železničných dopravcov a špeditérov v regióne. Našim dlhodobým cieľom je už dnes dodávať zákazníkom také riešenia, aby ich prepravy boli rýchlejšie, bezpečnejšie a spoľahlivejšie. Zelená dohoda EU je pre osobnú i nákladnú železničnú dopravu v Európe mohutným stimulom a otvára príležitosti pre inovácie a dynamický rozvoj sektoru v dohľadnej budúcnosti. Na tomto rozvoji sa chce Cargo Wagon aktívne podieľať.

Očakávame, že v nasledujúcich desiatich rokoch porastie trh nákladnej železničnej dopravy v Európe veľmi dynamicky, a tento rast povedie k zásadnej obmene parku železničných vozňov. Teší nás, že môžeme podporiť stretnutie zástupcov železničných spoločností z celej Európy a podieľať sa na debate o smeroch, ktorými by sa železnica zajtrajška mala vydať, aby lepšie naplnila požiadavky svojich zákazníkov, ciele politikov a očakávania verejnosti,“ hovorí Pavel Holomek, predseda predstavenstva Cargo Wagon.

Spoločnosť Cargo Wagon je sponzorom obeda v prvý konferenčný deň. Budeme radi, ak sa s Vami na konferencii stretneme, a všetkým účastníkom a hosťom prajeme živú a inšpiratívnu debatu. Celý program konferencie IRFC 2022 nájdete tu.

Cargo Wagon spravuje jednu z najväčších privátnych flotíl nákladných železničných vozňov v strednej Európe. Naším najväčším zákazníkom je spoločnosť ZSSK CARGO, ktorej prenajímame široké portfólio štandardných, krytých a cisternových vozňov. Mimo Slovensko dodávame našim zákazníkom predovšetkým vysokostenné, výsypné a plošinové vozy pre prepravy v energetike, hutníctve a drevospracujúcom priemysle.

Contact us